CA PERN ... v dobrých rukou


Olympská riviéra - Leptokaria

Olympská riviéra – je malebná rekreační oblast pod nejvyššim řeckým pohořim Olympem, jehož blízkost (asi 5 km) zajišťuje příznivé klima, které spolu s čistými, průzračnými vodami Egejského moře působí příznivě na různá dýchací, kožní a alergologická onemocnění. 

Leptokaria - malé půvabné městečko s 3 500 stálými obyvateli se stává v sezóně jedním z nejvýznačnějších a nejoblíbenějších letovisek v Řecku vůbec. Převážně pisčité a štěrko-písčité pláže jsou každoročně hodnoceny modrou vlajkou. V letovisku lze provozovat různé vodní sporty, relaxovat u moře i na zahradách penzionů, v nočních hodinách se bavit na diskotékách nebo jen tak posedět v tavernách, restauracích či barech a vstřebávat atmosféru řeckého prostředí. Nachází se zde také mnoho obchůdků a krámků se suvenýry (často se domluvíte i česky), které jsou otevřeny dlouho do noci. Významné trhy se zde konají každé úterý v místním parku.

Letovisko je ideální výchozí bod pro jedno či vícedenní výlety konané pěšky (nejen do nedalekého pohoří Olymp), vlakem či zapůjčeným autem. V nejbližším okolí je řada významných historických objektů a vykopávek i atraktivních přírodních míst - např. vykopávky v Dionu, středověký křižácký hrad Platamonas, klášter ve Stomiu či středověká horská vesnička San Panteleimon. Výhodou je také poloha  městečka poblíž dálnice, spojující dvě největší řecká města Athény a Soluň.

 

 


Fotogalerie: Olympská riviéra - Leptokaria

/album/olympska-riviera-leptokaria/img-0480-jpg/
/album/olympska-riviera-leptokaria/img-0977-jpg/
/album/olympska-riviera-leptokaria/img-0980-jpg/
/album/olympska-riviera-leptokaria/img-0970-jpg/

—————